banner

У даній статті розповідається про заміну блоку логіки систем управління УЛЖ на блоки логіки УПЛ-ХХ БЛМ, а також про можливі переваги такого рішення

Сьогодні багато станцій першого покоління (на жорсткій логіці) типу УЛЖ і УПЛ, які працювали понад 10-12 років, перебувають на межі свого ресурсу роботи. У той же час є велика кількість ліфтів, на яких ці станції ще багато років зможуть нормально працювати. Така диспропорція пов’язана з передісторією монтажу ліфта, введення його в експлуатацію і самою якістю виготовлення станцій і обслуговування.

Аналіз «поганих» станцій показує, що основними причинами різкої деградації станцій є:

  • Пошкодження чутливої електронної начинки станцій через помилки персоналу в початковий період освоєння;
  • Неякісний, некваліфікований ремонт електронних плат;
  • Багаторазовість ремонту;
  • Відсутність профілактичних робіт в шафах станцій (підтягування гвинтових з’єднань тощо)

Ці «погані» станції знаходяться у стані, що вимагає їх однозначної заміни на будь-яку сучасну мікропроцесорну станцію керування, оскільки подальший ремонт логічної частини недоцільний. При цьому силова частина таких станцій частенько знаходиться у задовільному стані і може продовжувати експлуатуватися. Вибір станції для заміни має економічне підґрунтя. Заміна на мікропроцесорні станції з матричної організацією (ВУЛ, укл, ШУЛК) вимагає повного перемонтажу всієї шахтної електропроводки і електропроводки кабіни, заміни викличних та наказного постів, датчиків і т.д. Крім того, ліфт повинен бути зупинений на тривалий термін.

У той же час існує альтернативне рішення: мікропроцесорні блоки логіки УПЛ-10 БЛМ і УПЛ-17 БЛМ, що виготовляються ПрАТ «РОДОС», які мають лінійну організацію периферії, абсолютно таку ж як і у станціях з жорсткою логікою (схема 0411). Це дозволяє зробити заміну старої логіки, не зачіпаючи шахту і кабіну, а зупинка ліфта складе всього пару годин! При цьому нові блоки логіки коштують в два рази дешевше комплекту плат для ремонту, набагато надійніші і надають величезну кількість додаткових функцій і можливостей.

Якщо ж силовий блок старої системи грунтовно зношений, але інші вузли ліфта все ще в доброму стані, хорошим варіантом є заміна станції повністю на моноблочний пристрій управління ліфтом УПЛ-ХХ.МКМ. Так як дані пристрої повністю сумісні зі схемою ліфта 0411 переробка проводки не потрібна, а необхідно лише підключити нову станцію замість старої. Дивіться відео внизу сторінки.